مرجع مقالات انواع آرد و بررسی ویژگی های انها مرجع مقالات انواع آرد و بررسی ویژگی های انها .

مرجع مقالات انواع آرد و بررسی ویژگی های انها

روش تقویت موی سر با نخود

کلیه ما دوست داریم در هر قوانینی خرید آرد نخود و در آحاد سنین موهایی قشنگ، درخشان و تندرست داشته باشیم. فرقی نمی‌نماید موهای کوتاه، موهای بلند، موج‌دار، صاف، رنگی یا این که مو دیده نشده دارید، بایستی به‌توجه از آنها حفظ نمایید تا مدام شاداب و دیدنی باشند. تقویت گیسو رمز با نخود یکی‌از شیوه‌های فوق‌العاده خانگی برای تغذیه رسانی به موها هست که میتوانید با هزینه اندک به امداد آن موهایی قابل انعطاف و لطیف داشته باشید.

در‌این نوشته‌ی‌علمی میخواهیم برای شما عزیزان توضیح دهیم که تقویت مو راز با نخود به چه شکلی میباشد و این ماده غذایی اثر گذار چه کاربردهایی برای حفاظت از موی اجرا میدهد. با ما هم پا باشید.

تقویت مو رمز با نخود به چه شکلی اجرا می شود؟
از آن‌جا که گیسو در مرتبه اولیه از پروتئین، به‌ویژه کراتین درست شده میباشد، یک کدام از اصلی‌ترین مواد برای محافظت تندرست موی نیز پروتئین میباشد. اشکال مختلفی از پروتئین وجود دارااست که میتوانید از آن ها استعمال فرمایید مانند پروتئین گندم، پروتئین شیر، پروتئین ابریشم، پروتئین نخود و بقیه مورد ها و تعیین نوع مطلوب پروتئین میتواند به شما در بهبود تندرست موی یاری دهد. همینطور، اصلی میباشد که پروتئین جانور در تولیدات محافظت از موی هیدرولیز خواهد شد.

هیدرولیز پروتئین در معنای تجزیه پروتئین به پپتیدهای کوچک‌خیس و اسیدهای آمینه آزاد میباشد. این بدان معناست که‌این مولکول‌های کوچک‌خیس به‌اندازه کافی کوچک می‌باشند که میتوانند به ساقه گیسو نفوذ نمایند تا برای گیسو مؤثر باشند. به همین ادله شاید به کارگیری از فراورده‌های بر اساس پروتئین مثل تولیدها دربرگیرنده نخود تأثیر بیشتری برای محافظت موهای تندرست داشته باشد.

پروتئین نخود چه چیزی است؟
پروتئین نخود یک پروتئین گیاهی میباشد که از پودر نخود استخراج می شود. نخود سرشار از پروتئین و فیبر گیاهی میباشد. همینطور از دید ذاتی فاقد گلوتن، لاکتوز، پروتئین سویا و تخم‌مرغ میباشد که آن را به یک ماده فوق‌العاده فارغ از تولید کردن حساسیت تبدیل کرده و به طور تقریبً برای هر کسی مطلوب میباشد.

اگرچه پروتئین نخود معمولاً به‌تیتر کامل کننده غذایی مصرف می‌گردد، ولی ورژن هیدرولیز گردیده آن در تولید ها حفظ از گیسو مانند شامپوها و قابل انعطاف‌کننده‌ها به فعالیت برده می گردد. این قطعات کوچک‌خیس از پروتئین‌ها بهتر به موها نفوذ کرده و تأثیرات مفیدی روی موهای جراحت‌چشم و کم آب دارا‌هستند.

شیوه تقویت مو راز با نخود
در اینجا برای شما عزیزان توضیح خوا‌هیم اعطا کرد که تقویت مو راز با نخود چه‌گونه جاری ساختن میشود:

پروتئین نخود به مرطوب نگه داشتن موی و کاهش شکستگی یاری می‌نماید.
وقتی که موهای شما آسیب پذیر می گردد به معنای این میباشد که به‌اندازه کافی رطوبت به آن نرسیده میباشد. سوای آب‌رسانی، موها انعطاف کمتری دارا هستند و درنتیجه بیشتر در معرض شکستگی می‌باشند. پروتئین نخود فرسایش آب موها را نماید کرده و موها را مرطوب نگه می دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۲۹:۱۵ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

طرز تهیه آرد نخودچی دو آتیشه

آرد نخودچی نوعی آرد است که از نخود کم آب و پوست کنده گردیده تنظیم میشود خرید آرد نخود از آرد نخودچی تحت عنوان یک کدام از پرطرفدار ترین آرد های مو جود خاطر میشود. چون می اقتدار از این آرد برای تصحیح کردن اشکال خوراکی ها منفعت گیری نمود. در‌این مقاله میخواهیم به یادگرفتن تنظیم آرد نخودچی دو آتیشه بپردازیم. پس درصورتی که در‌پی پی بردن طریق ایجاد کرد این آرد مالامال خواص میباشید توصیه می شود تا انتهای مقاله یار و همدم ما باشید.

اهمیت استعمال از آرد نخودچی
استعمال از آرد نخودچی به انگیزه ترکیبات خیر که دارااست بسیار برای تن مطلوب خواهد بود. بهتر میباشد بدانید این آرد فاقد موادی همانند گلوتن میباشد؛ به این ترتیب استعمال از آرد تنظیم گردیده از نخودچی مورد قابل قبولی برای اشخاص دارنده بیماری سلیاک خواهد بود.

در ترکیبات این آرد تنظیم گردیده از نخودچی، موادی همانند پروتئین و فیبر به وفور یافت میشود. وجود این مواد معدنی منجر گردیده تا مصرف این آرد به مورد ایده آلی تبدیل گردد.

در موقعیت کنونی بخش اعظمی از اشخاص از خطاها معده و روده مشقت می‌برند؛ به همین مراد این اشخاص نمی توانند از بعضی مواد غذایی به کارگیری کنند.

البته آرد تنظیم گردیده از نخود چی از این قاعده مستثنی بوده و آیتم قابل قبولی برای این سیرتکامل اشخاص خواهد بود. در کل کلیه‌ی اشخاص می‌توانند خوراکی های تنظیم گردیده از آرد نخودچی را فارغ از هیچ مشکلی به کارگیری کنند.

نحوه تنظیم آرد نخودچی دو آتیشه
همان گونه که در نصیب ابتدایی این مقاله تیتر شوید آرد تنظیم گردیده از نخودچی کاربرد های فراوانی داراست. به همین خواسته بخش اعظمی از اشخاص پیرو شیوه تهیه و تنظیم آن در خانه میباشند.

بهتر میباشد بدانید تنظیم آرد نخودچی آن هم به طور دو آتیشه بسیار سهل و آسان میباشد. برای تهیه و تنظیم این آرد پرخاصیت نیاز میباشد تا بعضی اثاثیه و مواد مایحتاج آن را از قبلی تنظیم فرمائید.

مفاد موردنیاز جهت تنظیم این آرد عبارتند از :

نخودچی بوداده یا این که نخودچی پوست کنده به مقدار مورد نیاز
یکی پیاله شیشه ای
دستگاه آسیاب قهوه یا این که خوراک ساز
بعداز تنظیم مواد و وسایل مایحتاج نوبت به شیوه تهیه و تنظیم آرد نخودچی میرسد. نکته مهم این میباشد که برای تهیه و تنظیم نخودچی عطر داده می قدرت آن را از پیش از خریداری نمود؛ یا با استعمال از روشی که در پی بیان می گردد نسبت به تنظیم آن مبادرت نمود.

اما سفارش میشود تا نخودچی رایحه داده را در خانه تنظیم فرمائید. چون تهیه و تنظیم نخودچی رایحه داده در خانه از دید بهداشتی بسیار بهتر خواهد بود. همینطور معدود یا این که زیاد نمودن مواد بکار رفته در طول پروسه آن در دست خودتان میباشد.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۳۲:۲۸ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

طرز تهیه کتلت آرد نخودچی

کتلت خرید آرد نخود یا این که شامی از غذاهای پُرسی هستند. این غذای لذیذ و پرطرفدار، مزه یه خرده چرب و گوشتی دارااست و با گوشت، سیب‌زمینی، تخم مرغ و پیاز تهیه میشود و معمولاً بدون برنج و با نان سرو می‌گردد. می‌قدرت آن را به‌تیتر غذای آماده، غذای مسافرت یا این که ساندویچ نیز مصرف کرد. انواع کتلت با گوشت چرخ‌گردیدهٔ گوسفند و گوساله، مرغ، ماهی یا این که حبوبات تهیه و تنظیم می شود. سیب زمینی رنده‌گردیده، گوشت چرخ کرده، تخم مرغ، پیاز رنده‌گردیده، نمک و چاشنی بعد از مخلوط شدن، مایهٔ کتلت را به وجود میاورند که‌این مایه پس از یک دست شدن و صورت دریافت کردن در روغن و داخل ماهی تابه سرخ می شود. از کتلت آرد نخودچی لذت ببرید.
مواد لازم برای کتلت آرد نخودچی:
گوشت: ۴۰۰گرم
آرد نخودچی: ۲۰۰گرم
سیب زمینی: ۲عدد
تخم‌مرغ: ۲عدد
پیاز: ۲عدد کوچک
کره: ۵۰گرم
نمک و فلفل: به مقدار مایحتاج
روش تنظیم:
گوشت را با پیاز چرخ نمائید. سیب زمینی رنده گردیده، تخم مرغ، آرد نخودچی، نمک، فلفل و کره را به آن اضافه کرده و خوب ورز دهید. بعد از آن به طور قلقلی‌های کوچک در روغن داغ سرخ فرمایید.گوشت چرخ کرده را با آرد نخودچی ، پیاز ، تخم مرغ ، زعفران و نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کنید و یه خرده آب به آن اضافه کنید تا مایه شلی مثل ماست بدست بیاید.

بعد تابه ای را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخلش بریزید تا داغ گردد.

آنگاه با ملاقه یه خرده از مایه را درون روغن بریزید تا خودش را بگیرد و یک طرف آن سرخ گردد.آن گاه طرف دیگر آن را برگردانید تا سرخ گردد.

کتلت های سرخ گردیده را در کنار سبزیجات و گوجه خارجی سرو فرمائید.نکات تکمیلی در باب شامی نخودچی
شامی نخودچی جزو کتلت و شامی می‌باشد
زمان فراهم سازی مواد نخستین و مایحتاج آن نسبتاً 10دقیقه
و مجال پخت و انتظار آن نزدیک به 20دقیقه میباشد .
شامی نخودچی را میتوانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو فرمایید .
همینطور میتوان در ماه رمضان تحت عنوان سحری - افطار - میل کرد .
اعتنا فرمایید مقدار مواد اولیه و امر تهیه برای 4 نفر مطلوب هست .


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۰۲:۳۸ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

خواص نخود از منظر طب سنتی

ملین طبع، مقوی حرارت غریزی و مقوی ریه و کمر، آفریننده خرید آرد نخود خون با تقوا، قابلیت تغذیه زیاد، اشتهاآور، تغذیه‌کننده ریه و معده، اثر غذایی آن در ریه بیشتر از سایر حبوبات میباشد. در گرفتگی صدا در حالتی که همراه با تب نباشد، میل کردن آن با شیر و در صورت وجود تب با آب اثر گذار است. خیسانده آن در سرکه به مقطع یک شب جهت کشتن کرم معده بسیار اثرگذار می‌باشد. آشامیدن آب پخته آن با نمک (نخودآب)، تکه کننده اخلاط لزج و بازکننده انسدادها هست. ادرارآور، برطرف‌کننده درد سینه و عفونت ریه هست. خیسانده آن در آب مقوی قوه جنسی، و خارج کننده کرم شکم و مقعد هست. خوردن گرماگرم برشته آن جهت بواسیر خونی تأیید شده است، آب خیسانده آن در به حساب آوردن ورم لثه و درد آن مفید می باشد.

نخود سیاه
نخود سیاه
سبب سقط‌جنین شده، شکننده سنگ‌ها و مدر فضولات است و کارکشته‌تر از نخود سفید است، قوت تریاقی داشته، جهت استسقا، یرقان انسدادی، انسداد کبد و جذام نافع هست.

ریختن آب آن جهت رفع سردرد، زردی رخسار، خارش و بی‌حسی اندام‌ها، مفاصل و تقویت مو مۆثر هست.

ترکیبات شیمیایی
دانه نخود دارای لیسین Lycine، سیستین Cystine، تریپتوفان، گالاکتین، ساکاروز، دکستروز و لولز، ماده روغنی، ویتامین‌های A، B1، B2، C، D، E، کاروتنوئیدها، مواد معدنی نظیر مس، آهن، بر، لیتیوم، پتاسیم، فسفر، کلسیم، اسیداگزالیک، اسیدمالیک و اسیداستیک می باشد.

خواص دارویی نخود
* نخود تقویت‌کننده قلب بوده و در رفع یبوست‌های حاد و مزمن مۆثر هست همچنین ماهیچه ها اسکلتی را تقویت می‌کند و به همین عامل مصرف آن به ورزشکاران سفارش میشود.

* نخود دارای خاصیت ضد سرفه و آنفولا‌نزا می باشد. این ماده غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند بنابراین به کسانی که دارای بیماری‌های خود ایمنی مانند ام‌اس هستند نیز سفارش میشود.

* نخود از در میان چیره انگل‌های روده، برطرف‌کننده درد سینه و تنگی نفس، تقویت‌کننده ریشه مو، درمان زردی، درمان دردهای همگی و افزایش خاطر می‌باشد.

* نخود برای درمان پوکی استخوان به دلیل منابع غنی کلسیم بسیار سودمند هست در زمان رشد استخوان‌ها و دندان‌ها مصرف آن توصیه می‌شود همچنین این ماده غذایی در صورتی‌که با عسل ترکیب شود و به صورت یک پماد درست شود به عنوان التیام دهنده آسیب‌ها موثر خواهد بود.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۹:۴۵ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

غذاهای آسان و خوشمزه با نخود

پیاز را رنده کرده خرید آرد نخود و به هم پا آرد نخودچی، گوشت، نمک، فلفل، زردچوبه و تخم‌‌مرغ‌ها ورز میدهیم آن قدر ورز می دهیم تا کاملا موقعیت چسبندگی پیدا کند.
آن گاه از هرکدام به اندازه یک تخم‌مرغ برداشته به شکل شامی صحیح می‌کنیم، سپس به بازه ۱۵ دقیقه شامی‌ها را کنار نهاده و در تابه روغن ریخته و با حرارت ملایم شامی‌ها را سرخ می‌کنیم و کنار میگذاریم.

طریق تهیه و تنظیم سس
در به عبارتی روغنی که شامی‌ها را سرخ کرده‌ایم پیاز رنده گردیده را با زردچوبه سرخ می‌کنیم، آن گاه رب گوجه‌خارجی را افزوده پس از پنج دقیقه گوجه‌خارجی‌های رنده گردیده را می‌ریزیم، سپس آب، نمک، شکر و آبلیمو را اضافه کرده و می گذاریم به جوش بیاید.

بقیه نکات
به مکان شکر و آبلیمو می‌قدرت از سرکه سیب و شیره انگور به کار گیری کرد
بعداز این که سس جوش آمد، شامی‌ها را باطن آن نهاده و در تابه را می‌بندیم تا سس غلیظ و شامی‌ها هم در آن پخته خواهد شد، پس از سپری شد نیم‌ساعت طعام مهیا سرو میباشد.

مواد موردنیاز برای سس
رب گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق خوراک خوری
گوجه فرنگی ۲ عدد
پیاز ۱ عدد
شکر ۲ قاشق غذا خوری
آبلیمو ۱/۲ فنجان
نمک و زردچوبه به مقدار موردنیاز

زمان طبخ:
فرصت تهیه 20 دقیقه
زمان پخت ۳۰ دقیقه


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۳:۲۵ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

فواید آرد نخودچی

به کارگیری از خرید آرد نخود یا این که آرد نخودچی به مکان آرد گندم تصفیه گردیده، قیمت غذای قابل توجهی را به غذاهای نتایج از آن اضافه می‌نماید، چون آرد نخود دربردارنده پروتئین، فیبر و ویتامین‌های بیشتری نسبت به آرد سپید میباشد. بعلاوه، این نوع آرد سرشار از مواد معدنی میباشد که برای استخوان‌ها و دندان‌ها، سیستم ایمنی کارکشته و تلاش طبیعی عضله ها و روان ضروری می‌باشند.

افزایش تندرست قلب
دسته‌ای از 10 تست بالینی تصادفی مشتمل بر 268 کمپانی کننده علامت داده میباشد که گنجاندن یک رژیم غذایی بی نیاز از حبوبات می تواند به کاهش کلسترول مجموع و کلسترول بد یاری دهد. این دستور علامت می دهد که حبوبات گزینش خیر برای رژیم غذایی مطلوب برای سالم قلب به شمار می روند. مثلا، رژیم غذایی مدیترانه‌ای دربرگیرنده حبوبات میباشد و شواهد قابل توجهی در باب فواید این رژیم غذایی وجود دارااست.

در اختیار گرفتن قند خون
غذاهایی که با آرد نخود تهیه و تنظیم میگردند، می‌توانندبرای اشخاص دیابتی اثرگذار باشند، چون فیبر جان دار در آن ها به کاهش جذب قندهای رژیم غذایی امداد می‌نماید.

پشتبانی از باکتری‌های تندرست
آرد نخود و نخود دربردارنده نشاسته مقاوم می‌باشند، که منبع غذایی برای باکتری‌های مفیدی میباشد که در روده تعالی معاش می‌نمایند. این باکتری‌ها از تن در قبال بیماری‌های متابولیکی مانند چاقی، سرطان روده تعالی و دیابت مراقبت می‌نمایند.

خودداری از نقص لوله عصبی
آرد نخودچی بی نیاز از نوعی ویتامین B به اسم فولات (اسید فولیک) میباشد. زنانی که حامله می‌باشند یا این که ممکن میباشد حامله شوند می بایست مقدار متعددی فولات مصرف نمایند، چون این ویتامین به شما امداد می‌نماید از نقایص مادرزادی لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا (نوعی بیماری مادرزادی میباشد که در اثر آن ردیف فقرات جنین به صحت بسط پیدا نمی‌نماید) دوری نمائید.

یاری به القای شم سیری
ادغام پروتئین و فیبر بدین مفهوم میباشد که غذاهایی که با آرد نخود تهیه و تنظیم می گردند مورد‌های خیر و خوبی برای کسانی می‌باشند که میخواهند وزن معدود نمایند. این مواد غذایی شما‌را دوران فرصت بیشتری سیر نگه می‌دارا هستند و به شما یاری می‌نمایند فی مابین وعده‌های غذایی حس گرسنگی نداشته باشید، بدین ترتیب احتمال مصرف در میان وعده را کمتر می‌نماید.

گیاهی و فاقد گلوتن
از آنجایی که‌این کوکی‌ها فاقد تخم مرغ میباشند، میتوانند مورد قابل قبولی برای گیاهخواران باشند. اگرچه امر مهم شیرینی نخودچی دربردارنده کره میباشد، ولی می توانید آن را با روغن گیاهی جایگزین نمائید. از آنجایی که در فرمان تنظیم این شیرینی از آرد سپید به کار گیری نشده میباشد، شیرینی‌ نخودچی به طور کامل سوای گلوتن میباشد.

آلرژی‌ها
در‌صورتی‌که به نخود آلرژی دارید، می بایست از مصرف آرد نخود دوری کنید. آلرژی به نخود غالبا در اشخاصی که به سویا، نخود خارجی، عدس یا این که فندق نیز آلرژی دارا هستند، حادثه میفتد. در شرایطی که به هر مورد از این غذاها آلرژی دارید یا این که بعد از مصرف نخود علائم عکس العمل آلرژیک را تجربه میکنید، حالت خویش را با دکتر در بین بگذارید تا معین خواهد شد چه چیزی برای شما بی‌خطر میباشد.

دلایل جانبی
آکریل آمید یک ادغام شیمیایی میباشد که بعداز پختن در حرارت زیاد می تواند در اشکال خاصی از مواد غذایی تشکیل گردد. مطالعات صورت گرفته روی حیوان‌ها آرم می دهد که آکریل آمید ممکن میباشد سرطان زا باشد، با این وجود سازمان‌های بزرگی مانند انجمن سرطان ایالات متحده، FDA، سازمان بهداشت جهانی و سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا نیاز به پژوهش ها بیشتر را تشخیص دادند. مطالعات محصور انجام یافته بر روی بشر نشانه می دهد که اکریل آمید سبب ساخت و ساز شایع‌ترین گونه های سرطان‌ها نخواهد شد. در حالی که غذاهای نشاسته‌ای تنظیم گردیده با آرد نخود ممکن میباشد دربردارنده آکریل آمید باشند، مطالعه‌ای که در سال 2017 منتشر شد آرم اعطا کرد که آرد نخود نسبت به بقیه آردها آکریل آمید کمتری ساخت‌و‌ساز می‌نماید.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۵:۲۳ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

تهیه ماسک آرد نخود روشن کننده پوست

این ماسک صورت که از ترکیب بادام و آرد نخودچی تهیه می‌شود، یک روش خرید آرد نخود عالی برای از در بین بردن رنگ برنزه و روشن کردن پوست می‌باشد. همچنین این ماسک پوست را تطهیر و سفت می‌کند. به منظور تهیه ماسک آرد نخودچی و بادام به مواد پایین نیاز دارید.
بادام‌ها را یک شب خیس فرمایید و پوست آنها را بگیرید. آن‌گاه بادام‌ها را آسیاب و با آرد نخودچی و سایر مواد ترکیب نمائید تا یک خمیر نرم به دست آید. خمیر را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند تا مواد جذب پوست شوند. در نهایت به آرامی با آب خنک بشوئید و صورت را خشک فرمایید.
این ماسک صورت یک درمان فوق‌العاده برای از بین بردن جای جوش و آکنه است. افزودن کمی زردچوبه به ماسک آرد نخودچی می‌تواند به کاهش زخم‌های آکنه کمک کند. همچنین می‌توانید از این ماسک روی تمام نواحی بدن به کار گیری نمائید تا نقاط تیره ناشی از آفتاب سوختگی از در بین بروند و به مرور پوست روشن‌تری داشته باشید. مطالعات نماد داده‌اند که زردچوبه آنزیم‌هایی تشکیل داد می‌کند که ساخت‌و‌ساز ملانین (رنگدانه‌های تیره) را در سلول‌های پوست به عهده دارند. زردچوبه همچنین یک آنتی‌اکسیدان می باشد که از پوست در مقابل سموم محیطی محافظت می‌کند.
به خواسته تهیه این ماسک به مواد زیر نیاز دارید.
مواد لازم
آرد نخودچی ۲ قاشق غذاخوری
شیر جدید ۲ قاشق غذاخوری
پودر زردچوبه یک چهارم قاشق چایخوری
طرز فراهم سازی و مصرف:

مواد تشکیل دهنده را به خیر مخلوط فرمائید تا خمیری یک‌دست بدست‌آید. بعد از آن خمیر را روی صورت و گردن بمالید و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه شکیبایی فرمائید. در نهایت صورت خود را با آب ولرم آبکشی و خشک فرمائید.


طرز تهیه و تنظیم ماسک آرد نخودچی با زردچوبه


ماسک آرد نخودچی با خیار و سیب زمینی
این ماسک، از ترکیب آرد نخودچی با خیار، سیب‌زمینی و آب لیمو تهیه میشود. آب سیب زمینی و خیار به طور طبیعی پوست را جمع می‌کنند و برای روشن‌سازی پوست موءثر هستند. علاوه بر این خیار برای از در بین بردن کبودی زیر چشم نیز موثر هست. برای تنظیم این ماسک به موادی که در جدول تحت مشاهده می‌کنیدف نیاز می باشد.

مواد لازم
آرد نخودچی ۴ قاشق غذاخوری
خیار با پوست ۲ تکه
آبلیمو نو ۲ عدد
آب سیب زمینی یک قاشق غذاخوری
پرتقال آب گرفته یکی از کوچک
دستور تهیه و تنظیم و روش مصرف:

سیب زمینی را رنده ریز بزنید و بعد از آن آن را در پارچه بریزید و فشار دهید تا آب سیب زمینی گرفته گردد. آنگاه همگی مواد را با هم ترکیب نمایید تا خمیری غلیط و یک‌دست درست خواهد شد. صرفا یک قاشق غذاخوری از این خمیر را روی صورت بمالید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. سپس شستشو دهید. مانع از ورود این ماسک به چشم‌ها شوید.
در شرایطی‌که که قصد ندارید بلافاصله این ماسک را استفاده کنید، یه خرده شکر و نمک به آن اضافه فرمائید و ماسک را در سردخانه قرار دهید.
درخصوص خواص ماسک خیار برای پوست در ستاره بیشتر بخوانید.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۴:۲۱ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

انتخاب غذایی مناسب برای هرکسی که از یبوست رنج می برد

مطالعات پزشکی علامت میدهد که چه‌طور خرید آرد نخود موردها دیابت در دانا غرب رو به ارتقاء می باشد. تحقیقات آرم می دهد که مصرف زیاد مواد غذایی ناخواسته و عدم ورزش دو عنصر اساسی است که به توضیح درباره‌ی این ارتقا امداد می کند. دیابت در کشورهایی که آرد نخود در طی سال ها دوست داستنی بوده می‌باشد، کمتر به چشم می خورد. برخی دانشمندان معتقدند که مقدار بسیار زیاد فیبر جان دار در آرد نخودچی عاملی برای کاهش خطرها دیابت است. آن‌ها به حساب آوردن می کنند که هر فنجان نخود پخته شده حاوی 12.5 گرم فیبر است.

میتواند به ذیل نگه داشتن وزن شما کمک کند

چاقی یکی‌از از سایر از نگرانی های برجسته سالم در جهان می باشد. ارتقاء تعداد خردسالان چاق نگرانی ویژه ای به یار دارد. کاهش وزن مستلزم تعهد به تبعیت از یک رژیم غذایی دقیق است، اما متخصصان رژیم غذایی هنوز هم بایستی اعتقاد حاصل کنند که افراد چاق از مواد مغذی حیاتی برخوردار هستند. مطالعات آرم میدهد که آرد نخودچی سرشار از فیبر، منبع نه از مواد مغذی را آماده می کند، البته همچنین برای خنثی کردن میل فرد به ارتقاء وزن فعالیت می کند. مصرف مقدار پاره ای برای برآوردن اشتهای شما کافی هست. این شخص چه چیزی بیشتر از یک رژیم غذایی میتواند درخواست کند؟

سلامت قلب را بهبود اعطا کرد

حملات قلبی یکی‌از‌از سایر از نگرانی های اساسی بهداشت در سراسر غرب هست. پزشکان به طور مشترک در اکثری از موردها بهداشتی دیگر پیوندهای روشنی در بین رژیم های بد و عدم ورزش پیدا کرده اند. پژوهشگران دریافتند که مقادیر بالای مواد پرخاصیت و فیبر جان دار در آرد نخودچی باعث کاهش سطح کلسترول می گردد. به ویژه، به لحاظ می رسد که به کاهش سطح تری گلیسیرید بالا یاری می کند. بدین ترتیب تغییر از گندم به آرد نخود چی، خطر انسداد شریان و بیماری قلبی دارای ربط را کاهش می دهد.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۵:۴۰ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

ارزش غذایی آرد نخود

در آشپزی های خاورمیانه و هند بسیار محبوب است خرید آرد نخود و علاوه بر تنظیم نان می توان با آن غذاهایی مانند فلافل و هوموس درست کرد که بسیار محبوب می‌باشند، نخود سرشار از پروتئین و فیبر و مواد معدنی مختلف و ویتامین ب می باشد که باعث اهمیت بسیار آن در تغذیه میشود، مزاج این آرد گرم و خشک است و جایگزینی بدون گلوتن برای آرد بی آلایش هست.

ارزش غذایی
در هر صد گرم از آرد نخود ۳۸۶ کیلوکالری انرژی، ۷ گرم چربی آحاد، ۶۴ میلی گرم سدیم، ۸۴۶ میلی گرم پتاسیم، ۵۸ گرم کربوهیدرات کل، ۱۱ گرم فیبر خوراکی، ۱۱ گرم قند، ۲۲ گرم پروتئین، ۴.۹ میلی گرم آهن، ۰.۵ میلی گرم ویتامین ب۶، ۱۶۶ میلی گرم منیزیم، ۴۱ میکروگرم ویتامین آ و ۴۵ میلی گرم کلسیم وجود داراست.
خواص آرد نخود
از خواص و فواید آرد نخود میتوان به مورد ها تحت اشاره کرد:

کاهش خطر ابتلا به دیابت
آرد نخود نسبت به آرد بی آلایش می‌تواند خطرات کمتری داشته باشد یکی‌از این خطرات بسیار مهم ابتلا به دیابت می باشد که امروزه بسیار شایع می‌باشد، فیبر جان دار در آرد نخود یکی از عوامل مهم در کاهش خطرات دیابت هست و مصرف آن بیشتر از آرد گندم پیشنهاد می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن
نخود خواص ضد التهابی فراوانی داراست که منجر سم زدایی در دستگاه گوارش شده و خطر ابتلا به عفونت های مختلف را هم کم می کند، این آرد که آنتی اکسیدانی قوی در خود دارد ترکیبات رادیکالی آزاد را از بدن دور می کند و روی هم رفته سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

مواد معدنی و ویتامین های گرانبها
این آرد قادر است مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز شما‌را فراهم کند، سطح بالای پروتئین، پتاسیم، منیزیم و روی درین آرد اهمیت زیادی داراست و ویتامین های تیم ب نقش بخش اعظمی در ابتدا ماندن سطح انرژی بدن دارااست، نخود سرشار از آهن می‌باشد و از مزایای دیگر آن کاهش خطر ابتلا به نادر خونی هست.

کاهش التهاب
آرد نخودچی خاصیتی ضد التهابی دارااست زیرا حاوی بوتیرات هست که یک نوع اسید چرب با زنجیره کوتاه می باشد و التهاب را بخصوص در روده کاهش می دهد.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۰۹:۴۱ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)

تاثیر استفاده از آرد نخود خام و حرارت دیده

فرمان تهیه فلافل متنوع می باشد. برخی فلافل سیب زمینی درست می کنند خرید آرد نخود برخی فلافل آرد نخودچی درست می کنند. برخی از هم فلافل کنجدی تهیه می کنند.
ما در‌این مقاله از پارسی نو برای راحتی کار شما عزیزان، طرز تهیه فلافل با ۶ طرز متعدد را یادگرفتن داده ایم که امید‌داریم مورد به کار گیری تان قرار گیرد. در تهیه این غذا از آنجایی که از نخود استعمال می‌شود، بسیار مغذی هست و بویژه برای خردسالان بسیار خاصیت دارد.
نکته مهم : ادویه منحصر به فرد برای فلافل مشتمل بر زیره ،گشنیز ، زردچوبه و ادویه های گوناگون یا ادویه کاری نصف قاشق غذاخوری است. پس اگر هرکدام از این ادویه ها را به صورت جدا در منزل دارید، میتوانید آن‌ها‌را با هم ادغام نمایید و در خمیر فلافل تان بریزید.
نکته : ترجیحا از روغن کنجد استعمال نمائید
نکته : اعتنا نمایید مقدار مواد اولیه ذکر شده در این دستور برای ۶ نفر مناسب هست.
فرآیند تنظیم فلافل به سبک آبادانی
در گام اول نخود ما یحتاج را که از ۲۴ ساعت قبلی گذاشته ایم تا خیس بخورد و چنددفعه هم آب آن را عوض کرده ایم را با جعفری ، پیاز و سیر با به کارگیری از چرخ گوشت یا به کمک خرد کن چرخ می کنیم تا مواد به نه با هم میکس شوند و یک موقعیت خمیری مانند بگیرد.
در مرحله آن‌گاه به خمیری که فراهم شده است نمک ، فلفل و ادویه های مایحتاج را اضافه می کنیم و با قاشق منحصر یا قالب هایی که در بازار هم به راحتی قابل تهیه و تنظیم می‌باشند، فلافل ها را قالب می‌زنیم .

نکته ۱ : برخی مواقع پیش می آید که درون خمیر آماده شده فلافل آب افتاد می افتد، برای رفع این مشکل می توانید یه خرده آرد نخودچی به خمیر اضافه نمائید تا آب آن گرفته خواهد شد.
نکته ۲ : سعی فرمایید خمیر فلافل را به طور گنبدی قالب بزنید و آنها را داخل روغن داغ شده بریزید تا هر دو طرف آن سرخ شود.
نکته ۳ : دقت کنید به خاطر حرارت بالا روغن شما نسوزد و ترجیحا برای فعالیت سرخ کردن فلافل ها از پیاله کوچکتر و گود تر هم به کار گیری فرمایید. به این صورت روغن زیادی هم مصرف نمی شود.
نکته ۴ : بعد از سرخ شدن فلافل هم می‌توانید فلافل ها را روی دستمال بگذارید تا روغن اضافه آن گرفته خواهد شد. بدین صورت غذای سالمی را مورد استفاده قرار می دهید.
در نهایت فلافل های آماده شده را میتوانید با خیار شور، گوجه فرنگی ، کاهوی خرد شده و اشکال ترشی و یا به یاور سس انبه که بسیار لذیذ سرو نمائید.
________________________________________
طریق تهیه سس انبه مخصوص فلافل
در شرایطی‌که شما هم از بیرون فلافل تهیه کرده اید و برای تان سوال می باشد که سس آن را چه طور درست می کنند، با ادامه این نوشته‌ی علمی از پارسی نو همپا باشید تا راز و رمز اصلاح کردن سس برای فلافل را هم خیال بگیرید. در بالا باید بدانید که برای درست کردن این سس از انبه استفاده می کنند.
دستور تهیه سس انبه هم به این شکل می‌باشد که به ازای هر ۱ قاشق پودر انبه می بایست ۶ برابر آن آب جوشیده و یک ته استکان سرکه سفید را با هم ترکیب کنید و مجال سرو فلافل مورد به کار گیری قرار دهید.
نکاتی برای خیس دادن نخود فلافل
فلافل با استفاده از نخود خامی که تماما خیس خورده هست تهیه میگردد و نیازی به پختن نخود فلافل نیست. درخصوص زمان ما یحتاج برای خیس تناول کردن نخود بایستی بدانید که مناسب ترین زمان برای اجرا این فعالیت، ۲۴ ساعت قبل از تهیه فلافل هست.
در این مقطع هم باید چند بار آب نخود را عوض کرد تا نفخ آن گرفته شود. بعد از گذشت این برهه زمانی مجال، نخودهای نرم شده را روی صافی ریخته و بگذارید تا آب آن‌ها تماما گرفته خواهد شد و آنگاه آن‌ها‌را از چرخ رد نمایید یا درون مخلوط کن بریزید.


برچسب: خرید آرد نخود،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ تیر ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۷:۳۷ توسط:HAMED موضوع: نظرات (0)